&nbps;

Finanční gramotnost je
#1 důležitá oblast pro spokojený život

Jde nám o to, aby si každé dítě i dospělý dovedl spočítat, kolik stojí život a podle toho se správně rozhodovat. Naše hra zábavnou formou ukazuje finanční gramotnost ve světle každodenních událostí, učí plánovat a myslet do budoucna.

Hrát hru Více o finanční gramotnosti

Smysl Rozpočti si to!

Smyslem interaktivní soutěže Rozpočti si to! je rozvinout finanční gramotnost účastníků – žáků základních a středních škol, jejich rodičů a učitelů, a to zejména v tématu domácího hospodaření.

Více o soutěži

Cíl hry

Cílem hry je vyzkoušet si, jaké to je spravovat rodinný rozpočet a zároveň řešit každodenní výzvy, které nás potkávají i v reálném životě. V soutěžní verzi budete navíc sbírat chechtáky, které vás mohou dostat do velkého finále.

Pravidla hry

Garant projektu

Pořadatelem soutěže Rozpočti si to! je společnost yourchance o.p.s., která prosazuje potřebné změny v oblasti výuky finanční gramotnosti, principech podnikání a rozvoji podnikavosti žáků základních a středních škol a v oblasti integrace mladých dospělých opouštějících instituce náhradní rodinné výchovy.

Soutěž je součástí vzdělávacích projektů Finanční gramotnost do škol a Podnikavost.cz. Vlajkovou lodí tohoto projektu je certifikační proces Finančně gramotná škola, který se zaměřuje především na rozvoj schopností učitelů vyučovat finanční gramotnost a související metodickou podporu tak, aby ze škol odcházela mladá generace, která má pevně zakotvené principy zdravého finančního rozhodování a aktivní přístup k životu.

Partneři projektu


Soutěž je také součástí projektu KaPoDaV - Podpora kariérového poradenství, podnikavosti pro udržitelný rozvoj a dalšího vzdělávání v Jihomoravském kraji

KaPoDaV